rotator 11
Koperta

Muzeum za pół ceny!


Już po raz kolejny Muzeum Okręgowe w Koninie włącza się w ogólnopolską akcję Polskiej Organizacji Turystycznej „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. W ramach tegorocznej akcji uczestnicy będą mogli skorzystać z bogatej oferty kulturalnej i edukacyjnej Muzeum w specjalnej, obniżonej cenie. Ale nie tylko – dzięki współpracy z partnerami organizator przygotował dla zwiedzających szereg wyjątkowych atrakcji.

31 MARCA
Piątek za pół ceny!
Weekend za pół ceny rozpoczyna się już w piątek, piąteczek, piątunio, od obniżenia cen za bilety wstępu na wszystkie wystawy. Obniżka dotyczy biletów normalnych oraz ulgowych, które kupić będzie można za 50% ceny, a dodatkowo można skorzystać z oferty oprowadzania po muzealnych wystawach również w obniżonej o połowę cenie.
• bilet normalny – 5 zł
• bilet ulgowy – 2,50 zł
• opłata za oprowadzanie – 20 zł

UWAGA! – obniżka cen nie obejmuje warsztatów, lekcji i gry muzealnej.

1 KWIETNIA
Rodzinna sobota!
W sobotę Muzeum zaprasza całe rodziny do wspólnej zabawy. Specjalnie w tę sobotę zorganizowane zostaną dodatkowe tury warsztatów wielkanocnych oraz lekcji muzealnej poświęconej średniowiecznemu budownictwu. W warsztatach i lekcjach może wziąć udział każdy, ale warto zapisać się na zajęcia wcześniej, bo liczebność grup, ze względów organizacyjnych, nie może przekroczyć 20 osób. Warsztaty wielkanocne odbędą się punktualnie o godzinach: 10:00 i 12:00 w sali edukacyjnej spichlerza. Koszt udziału w zajęciach to 3 zł (dla osób, które nie chcą zwiedzać muzeum) lub 4,50 zł (w przypadku tych uczestników, którzy będą chcieli dodatkowo zwiedzić muzeum). Lekcja muzealna „Zostań architektem biskupa Łaskarzyca” odbędzie się o godzinach 10:30 i 12:30 w sieni spichlerza. Koszt udziału w lekcji to 2 zł (dla osób, które nie chcą zwiedzać muzeum) lub 3,50 zł (w przypadku tych uczestników, którzy będą chcieli dodatkowo zwiedzić muzeum).

• wielkanocne warsztaty batiku – 3 zł bez zwiedzania, 4,50 zł ze zwiedzaniem (godz. 10:00 i 12:00),
• lekcja muzealna „Zostań architektem biskupa Łaskarzyca” – 2 zł bez zwiedzania, 3,50 zł ze zwiedzaniem (godz. 10:30 i 12:30),
• bilet normalny – 5 zł,
• bilet ulgowy – 2,50 zł,
• opłata za oprowadzanie – 20 zł.

UWAGA! Organizator prosi o wcześniejsze zgłaszanie uczestnictwa w zajęciach. W przypadku braku rezerwacji Muzeum zastrzega sobie możliwość nie dopuszczenia uczestnika do udziału w zajęciach.

2 KWIETNIA
Aktywna niedziela!
W niedzielę, razem z cyklistami z Sekcji Turystyki Rowerowej CIKLO oraz Rodzinnymi Rajdami Rowerowymi w Golinie organizator zaprasza do wspólnego otwarcia sezonu w Muzeum Okręgowym w Koninie pod hasłem „Zakręć się w Muzeum!”. O godzinie 11:00 uczestnicy zbiorą się do wyjazdu pod Wieżą Ciśnień w Koninie, skąd trasą rowerową wiodącą przez malownicze okolice przejadą do Muzeum Okręgowego. Przyjazd do Gosławic planowany jest na godzinę 12:00-12:30. Tam uczestnicy rajdu chwilę odpoczną, by następnie, pod opieką pracowników Muzeum, wspólnie obejrzeć wystawy i posłuchać o historii zamku. Na zakończenie spotkania zaplanowane jest ognisko,  organizator prosi o zabranie własnego prowiantu. Powrót peletonu do Konina około godziny 15:00.

• wstęp i oprowadzanie dla uczestników rajdu „Zakręć się w Muzeum!”: bezpłatne,
• wstęp na wszystkie wystawy dla innych zwiedzających: bezpłatny,
• oprowadzanie dla innych zwiedzających: 20 zł (prosimy o wcześniejsze zgłoszenia).

UWAGA! Organizator prosi o wcześniejsze zgłaszanie chęci zwiedzania Muzeum z oprowadzaniem. W przypadku braku takiej informacji Muzeum zastrzega sobie możliwość odmowy świadczenia usługi oprowadzania w tym dniu.

Źródło: www.facebook.com

Muzeum za pół ceny!
Rajd rowerowy
HerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerb
Realizacja LM Internet
projekt graficzny Artilon