rotator 11
Koperta

"Topienie Marzanny"


W pierwszą sobotę kalendarzowej wiosny (25 marca 2017 r.) Klub Turystyczny PTTK w Koninie zaprosił na przechadzkę po Puszczy Bieniszewskiej. Sprawną komunikację z Konina zapewniła linia MZK Konin SPACER. Wśród 121 piechurów wyróżniała się grupa 24 uczniów Szkoły Podstawowej ze Sławska we wspaniałych, wiosennych kapeluszach. Dojechali rowerzyści w liczbie 38, m. in. spod znaku CIKLO PTTK Konin oraz Rodzinne Rajdy Rowerowe Golina. Wszyscy skrzyknęli się, aby nad jeziorem Głodowskim powitać wiosnę i symbolicznie otworzyć tzw. sezon, który zwykle trwa i tak cały rok.

W wiosennym słońcu jury pochwaliło siedemnaście kukieł Marzann, z których każda była na swój sposób wyjątkowa. Piękne kukły zrobili uczniowie ze Sławska, ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Koninie i rodziny z Konina i Węglewa. Podczas rozprawy sądowej w sprawie Marzanny stronnicy wiosny przekonali sędziego (Andrzej Łącki, prezes Oddziału PTTK w Koninie), że oskarżona powinna zrobić miejsce wiośnie. Kukły spalono, a prochy symbolicznie trafiły do wód jeziora.

Po pogańskich obrzędach piechurzy udali się 3 km do Rosochy, a stamtąd do Kawnic, gdzie zostali przyjęci przez gospodarzy sanktuarium MB Pocieszenia. Gościnni salezjanie udostępnili miejsce na ognisko. Na koniec rozstrzygnięto konkurs miss i mister wiosna 2017. Tytuły zdobyli Iza i Wojciech Pęcherscy z Posady. Specjalne podziękowania należą się MZK Konin i panu kierowcy Janowi Grzeszczakowi za profesjonalną obsługę linii SPACER.

Źródło: www.konin.pttk.pl
Poprzednie Zdjęcie
Następne Zdjęcie
HerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerb
Realizacja LM Internet
projekt graficzny Artilon