rotator 11
Koperta

Noc Sów w Bieniszewie


Jest! Siedzi tam! Zawołali uczestnicy spotkania w Bieniszewie koło Konina w ramach Nocy Sów. Noc Sów, ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone nocnym łowczyniom, organizowane jest przez Ptaki Polskie już po raz szósty.

Konińska edycja odbyła się po raz pierwszy 31 marca 2017 roku. Nadleśnictwo Konin wspólnie z Oddziałem PTTK w Koninie zaprosiło obserwatorów do Izby Edukacji Leśnej w Bieniszewie. Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów. Przybyło niemal 300 osób! Największa grupa podopiecznych fundacji "Otwarcie" przyjechała autobusem, drugą grupą zorganizowaną była drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Koninie. W krótkim czasie zapełnił się samochodami osobowymi cały parking. Przybyli też rowerzyści i piesi. Wykład o stowarzyszeniu Ptaki Polskie, idei Nocy Sów i sowach polskich wygłosił przy ognisku przewodnik Nocy Sów Tomasz Puszczyński. Najmłodszym uczestnikom wręczył odblaskowe naklejki nocy sów. Dzieciaki otrzymały 120 dyplomów, wydrukowanych przez pana Tomasza.

- Po zachodzie słońca wyruszyliśmy na szlak wokół Góry Sowiej (117 m n.p.m.), na której stoi klasztor. W połowie drogi wysłaliśmy głos puszczyka, który odpowiedział na naszą prowokację. Przeleciał nad uczestnikami i usiadł na gałęzi sosny, po krótkim czasie mieliśmy okazję zobaczyć drugiego puszczyka – powiedział Tomasz Puszczyński. W tym momencie uczestnicy zostali usatysfakcjonowani okazując radość z poznania sowy na żywo. Nie mogło być inaczej, gdy przewodnik nazywa się Puszczyński, miejsce wycieczki to Puszcza Bieniszewska, Góra Sowia i obiekt obserwacji puszczyk. Po godzinie 21 las opustoszał, a sowy mogły kontynuować polowanie.

Tekst: Tomasz Puszczyński
Fot. Tomasz Puszczyński, PTTK Konin

Poprzednie Zdjęcie
Następne Zdjęcie
HerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerb
Realizacja LM Internet
projekt graficzny Artilon