rotator 11
Koperta

Powiatowe obchody Dnia Ziemi


Powiat koniński uczci Dni Ziemi 25 kwietnia 2017 r. Tegorocznym obchodom przyświecać będzie hasło „W kierunku natury”.
 

Powiatowe Obchody Święta Ziemi - pod patronatem Starosty Konińskiego i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty - upłyną na propagowaniu wiedzy o problemach ekologicznych, które aktualnie podnoszone są na arenie światowej i państwowej.
 
Program tegorocznej edycji imprezy nawiązuje do stylu życia człowieka, jako jednej z przyczyn występowania zjawiska ocieplania się klimatu, smogu oraz wzrostu zanieczyszczeń wód i powietrza. Celem obchodów jest zwrócenie uwagi na niepokojące zjawisko zmniejszania się w środowisku różnorodności biologicznej oraz promocję rozwiązań, które przyczynią się do zatrzymania tendencji wymierania wielu gatunków.
 
Organizatorem Powiatowych Obchodów Dnia Ziemi, już po raz dwunasty, jest Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Do wspólnego świętowania zaproszenie przyjęły szkoły z Konina (Gimnazjum Nr 1,3,5,7), Żychlina, Rychwała, Liśca Wielkiego, Grodźca, Starego Miasta, Sławska, Goliny, Skulska, Budzisławia Kościelnego, Wysokiego i Kleczewa. Po raz pierwszy, w największym ekologicznym wydarzeniu powiatu wezmą też udział przedszkolaki.
 
Uczestnicy obchodów zaakcentują swoje poparcie dla działań proekologicznych, próbując sił w sześciu konkursach związanych tematycznie z ich hasłem „W kierunku natury”. Swój udział w Dniach Ziemi zaznaczą też nauczyciele, opiekunowie kółek biologicznych oraz animatorzy edukacji ekologicznej, którzy przybliżą problem zaniku bioróżnorodności w środowisku rywalizując w konkursie na „Ekologiczną grę dydaktyczną”. Nazwiska zwycięzców wszystkich konkursów poznamy 25 kwietnia podczas ceremonii wręczenia nagród. Powiatowe uroczystości uświetni wystawa prac pokonkursowych, a także występy artystyczne uczniów Zespołu oraz wykład Piotra Kamińskiego - wiceprezesa firmy „Auto Kamiński Sp. z o. o. ” - poświęcony nowym technologiom w napędach samochodów i ich oddziaływaniu na środowisko.
 
Ekologiczne świętowanie rozpocznie się o godzinie 10.00 w obiekcie sportowo-dydaktycznym w Żychlinie.

Źródło: http://powiat.konin.pl/pl/237/n_3185/powiatowe_obchody_dnia_ziemi

HerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerb
Realizacja LM Internet
projekt graficzny Artilon