rotator 11
Koperta

Wiosna, ach to ty!

Wiosna, ach to ty!

Choć wiosna na dobre zawitała do naszego regionu, to aura nie jest dla nas łaskawa. Nie zniechęca to jednak miłośników aktywnego wypoczynku, którzy nie bacząc na warunki atmosferyczne rozwijają swoje pasje, korzystając z licznych atrakcji dostępnych w regionie konińskim. Piechurów, rowerzystów, rolkarzy czy nawet kajakarzy spotykamy na doskonale przygotowanych szlakach pośród budzącej się do życia przyrody.

Region dla aktywnych

Już 19 maja szykuje się nie lada gratka dla biegaczy, a to za sprawą XIX Ogólnopolskiego Biegu Milowego Słupa. Do pieszych wędrówek zaprasza również PTTK w Koninie. Rolkarzy skusi nocna jazda z grupą Nightskating Konin oraz zawody w Skate Parku w Ślesinie. A to dopiero początek sportowych atrakcji w regionie, ponieważ na amatorów aktywnego wypoczynku czeka jeszcze Garmin Iron Triathlon, spływy kajakowe, regaty żeglarskie, rajdy rowerowe i wiele, wiele innych…

Region na dwóch kółkach
Region koniński jest doskonałym miejscem dla rowerzystów. Ponad 20 tras rowerowych o łącznej długości 600 km, poprowadzonych wzdłuż jezior i rezerwatów przyrody, mogą przejechać miłośnicy dwóch kółek, podziwiając również zabytki i atrakcje subregionu konińskiego. Stworzone specjalnie z myślą o rowerzystach, przejrzyste i poręczne mapy rowerowe, są dostępne w Centrum Informacji Turystycznej w Koninie, a także do pobrania w wersji elektronicznej ze strony internetowej www.lotmarina.pl.

Ahoj wodna przygodo!
Subregion koniński to idealne miejsce dla amatorów sportów wodnych. Liczne jeziora polodowcowe, kanał Warta-Gopło oraz rzeka Warta to doskonałe miejsca dla miłośników turystyki wodnej. Od 1 czerwca zmieniają się godziny pracy śluz na Kanale Warta-Gopło. Już niebawem odbędą się największe w Wielkopolsce Wschodniej spływy kajakowe organizowane przez Lokalną Organizację Turystyczną „Marina”. Pierwszy spływ „Szlakiem WPW” – 8 lipca na 33 km trasie Koło – Konin, drugi „Wodna przygoda na szlaku WPW” z Mikorzyna do Konina. Szczegółów dotyczących imprez można szukać na stronie Stowarzyszenia: www.lotmarina.pl.

Kulturalny region
Subregion koniński to również kultura. Miłośników muzyki i sztuki czeka na ziemi konińskiej istna uczta dla ducha. 19-20 maja do wspólnego świętowania Europejskiej Nocy Muzeów zaproszą placówki kulturalne z Konina: Muzeum Okręgowe oraz Centrum Kultury i Sztuki. A w weekend 17-21 maja Konin zamieni się w lokalną stolicę jazzu, a to za sprawą 24. Festiwalu Jazzonalia. A to nie koniec kulturalnych doznań, których dostarczą kolejne letnie dni, w ramach świąt gminnych, przeglądów muzycznych oraz juwenaliów.

Na wsi? Turystyka naturalnie!
W letnie weekendy warto również skorzystać z oferty gospodarstw agroturystycznych. Bogata oferta agroturystyczna subregionu kusi swoją różnorodnością. Na odwiedzających czekają m.in. magiczne domki położone w sąsiedztwie jeziora Gopło oraz jeziora Skulskiego, lasu i łąk, gospodarstwa agroturystyczne, łączące turystykę z hodowlą zwierząt i wiele innych… Znajdzie się coś również dla miłośników Norwegii… Chcielibyście zobaczyć jedyny w Polsce torfowy dom, którego ściany i dach zbudowane są z trawy? To koniecznie wybierzcie się do „Skansenu Bicz” w gminie Stare Miasto. Więcej inspiracji czeka na Was na naszej stronie: www.turystyka.konin.pl...

Szukajcie, a znajdziecie
Na odwiedzających Konin i okolice czeka bogata oferta imprez sportowych, turystycznych i kulturalnych. Żeby jednak być na bieżąco z wydarzeniami w subregionie konińskim wystarczy śledzić stronę www.turystyka.konin.pl, gdzie zamieszczane są najświeższe informacje. A już od 1 maja na stronach oraz w biurze Stowarzyszenia dostępny będzie kalendarz imprez na letnie miesiące. Od 1 czerwca zmieniają się również godziny pracy Centrum Informacji Turystycznej w Koninie. Pracownicy CIT czekają na Was od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00, a dodatkowo także w soboty, między godziną 10:00 a 14:00.

KALENDARZ MAJ
HerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerb
Realizacja LM Internet
projekt graficzny Artilon