rotator 11
Koperta

Wiosna w regionie konińskim

Wiosna – przychodzi nowa energia, słoneczne dni, pozytywne nastroje i  dla wielu z nas czas postanowień. To dobry czas na zmiany! Dlaczego zatem nie wykorzystać tego wiosennego uniesienia i pobudzić swój organizm do aktywności? Obudźmy się z zimowego snu, odkurzmy rowery, wyjmijmy kijki „nordic walking” i udajmy się na poszukiwanie przygód w towarzystwie uwodzicielskiej przyrody regionu konińskiego. „Z naszej turystycznej oferty mogą skorzystać zarówno wprawieni rowerzyści  i piechurzy jak i początkujący miłośnicy aktywności na powietrzu. Trasy o różnej skali trudności, małe i wielkie pętle rowerowe, ścieżki utwardzone lub też biegnące wyboistą drogą leśną dają wiele możliwości aktywnego spędzenia czasu na łonie natury” – zachęca Marek Zawidzki Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej „Marina”.
 
Jeśli poszukujemy inspiracji do wiosennych spacerów lub też informacji o dostępnych szlakach rowerowych to należy udać się do Centrum Informacji Turystycznej w Koninie, gdzie można pozyskać mapki, przewodniki i pomocną radę pracownika. Tutaj dostać można również specjalny przewodnik dla dzieci z propozycjami rodzinnego spędzenia wolnego czasu w regionie konińskim.
 
Dla miłośników aktywności na dwóch kółkach dostępnych jest ok 700 km oznakowanych szlaków rowerowych w mieście Konin i powiecie konińskim. Rowerową podróż można zaplanować na dłuższy dystans blisko stukilometrową trasą „Rowerowej Szóstki” bądź też zatoczyć 70 kilometrową pętlę dookoła Konina. Z kolei dla bardziej spragnionych bliskości natury i mniej wprawionych rowerzystów czekają trasy wzdłuż brzegów jezior i lasów okolic Ślesina  i Wilczyna. Nie sposób wymienić wszystkich dostępnych szlaków rowerowych… zatem aby pozyskać kompleksową informację należy przestudiować przewodnik rowerowy dostępny w Centrum Informacji Turystycznej w Koninie.
 
Słoneczna aura, bezchmurne niebo i zapach budzącej się do życia wiosny zachęca do rodzinnych spacerów. Obowiązkowo zatem na wiosennej liście postanowień powinny znaleźć się piesze wędrówki Puszczą Bieniszewską aż do klasztoru kamedułów lub też szlakiem leśnym na „Złotą Górę”, gdzie z 30 metrowej wieży widokowej można podziwiać krajobraz, roztaczający się wokół rezerwatu. A może świąteczny spacer do Skansenu Archeologicznego w Mrówkach? Skansen bowiem otwarty będzie w poniedziałek wielkanocny od godziny 14:00 do 18:00.
 
Wiosenne postanowienie aktywnego spędzania wolnego czasu zacznij zatem od Centrum Informacji Turystycznej w Koninie, znajdującej się przy ul. Dworcowej 2. Przydatne informacje można również uzyskać na stronie www.turystyka.konin.pl oraz na fanpage’u stowarzyszenia Lokalnej Organizacji Turystycznej „MARINA” https://www.facebook.com/lotmarina/ .

Wiosna w regionie konińskim
HerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerb
Realizacja LM Internet
projekt graficzny Artilon