rotator 11
Koperta

"Herby, Rody i Rodziny"


W ubiegły weekend (2-3 czerwca 2018 r.) odbyła się XIV edycja Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą. Tradycyjnie, w pierwszym dniu wydarzenia uczestniczyła Lokalna Organizacja Turystyczna „Marina”, która pod własnym namiotem promowała atrakcje regionu konińskiego.

Tematem głównym tegorocznego spotkania ze średniowieczem w Lądzie były „Herby, Rody i Rodziny”.  Na turystów i miłośników wczesnego średniowiecza czekało wiele atrakcji, związanych z tematyką rodów i rodzin, które to w tamtych czasach budowały i troszczyły się o swoją tożsamość. W ramach festiwalu odbyły się  m.in. wykłady, wystawy, pokazy czy warsztaty edukacyjne dla dzieci i dorosłych ponadto  odbyły się także akademia muzyki dawnej, inscenizacja walk, koncerty zespołów, zwiedzanie klasztoru z przewodnikiem. Dla głodnych kulinarnych wrażeń przygotowano stoiska z tradycyjnymi potrawami. Miłośnicy wyrobów ceramicznych czy biżuterii również mogli znaleźć coś dla siebie.

Uczestnicy festiwalu już od wczesnych godzin porannych wypełniali teren Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy”. Nasze stoisko cieszyło się zainteresowaniem turystów, którzy w szczególności zabierali ze sobą materiały promocyjne o atrakcjach w regionie konińskim. Dużą popularnością cieszył się Przewodnik turystyczny dla dzieci oraz mapki z atrakcjami regionu konińskiego „Region koniński – atrakcje pod lupą”. Zainteresowanie wydarzeniem było bardzo duże. Cała impreza odbyła się zgodnie z programem.

Poprzednie Zdjęcie
Następne Zdjęcie
HerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerb
Realizacja LM Internet
projekt graficzny Artilon