rotator 11
Koperta

Bezpieczne wakacje nad wodą


Wakacje czas zacząć… a jeśli wakacje to dla wielu z nas otwarcie sezonu kąpielowego przy konińskich jeziorach. Pogoda w tym roku nas rozpieszcza, lato pełne słońca i ciepłych dni zachęca do spędzania czasu na konińskich plażach i kąpieliskach. Warto jednak sprawdzić gdzie można bezpiecznie zażywać kąpieli.

W regionie konińskim wyznaczonych jest pięć kąpielisk, gdzie jakość wody spełnia wymogi sanitarne:
  • Kąpielisko Przystani Gosławice
  • Kąpielisko przy plaży w Licheniu Starym
  • Kąpielisko w Parku Miejskim w Ślesinie
  • Kąpielisko przy Przystani Wodnej w Ślesinie
  • Kąpielisko Ośrodka "Gwarek"
Ponadto z informacji uzyskanych z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Koninie wynika, iż dodatkowo oznaczono  trzy „miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli” (miejsca te mogą być wykorzystywane do kąpieli tylko przez 30 dni w roku):
  • Plaża w Trębach Starych
  • Jeziorko w Parku Rekreacji i Aktywności Fizycznej w Kleczewie
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wilczynie
Informacje na temat przydatności wody do kąpieli w kąpieliskach można znaleźć na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Koninie. Pełna wersja raportu zawierającego m.in. dane o: jakości wody, infrastrukturze kąpieliska oraz kwestiach organizacyjnych związanych z funkcjonowaniem kąpielisk dostępna jest również na stronie Serwisu Kąpieliskowego Departamentu Bezpieczeństwa Zdrowotnego Wody https://sk.gis.gov.pl/

Informacje dla wczasowiczów spędzających wakacje nad konińskimi jeziorami dostępne są również w Centrum Informacji Turystycznej w Koninie, przy ul. Dworcowej 2, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00 a także w soboty od 10:00 do 14:00. Warto śledzić aktualne informacje dla wodniaków na stronie www.turystyka.konin.pl oraz na fanpage’u Lokalnej Organizacji Turystycznej Marina - fb.com/lotmarina.
Bezpieczne wakacje nad wodą
HerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerb
Realizacja LM Internet
projekt graficzny Artilon