rotator 11
Koperta

"Na wsi najlepiej". Zgłoszenia do 3 sierpnia.

Polska Organizacja Turystyczna wybierze 12 laureatów konkursu „Na wsi najlepiej”. Do konkursu można się zgłosić w jednej z czterech kategorii, związanych z wypoczynkiem u rolnika, wypoczynkiem na wsi, kompleksową ofertą uzupełniającą pobyt na obszarach wiejskich i ze szlakami kulinarnymi. 
 

1. Wypoczynek u rolnika
Oceniane będą gospodarstwa agroturystyczne skategoryzowane w Wiejskiej Bazie Noclegowej, a także te, które nie zostały poddane procedurze kategoryzacji, ale spełniłyby wszystkie jej warunki.
 
2. Wypoczynek na wsi
Kategoria jest przeznaczona dla obiektów noclegowych położonych na obszarach wiejskich, które eksponują w swojej ofercie rekreacyjno-wypoczynkowej walory polskiej wsi, w tym bogactwo kulinarne, kulturalne i potencjał mieszkańców.
 
3. Oferta wypoczynkowa turystyki wiejskiej
W tej kategorii będzie oceniana oferta uzupełniająca pobyt turystyczny na wsi. Szczególnie doceniona zostanie oferta pakietowa, w tym edukacyjna i kulturalna, stanowiąca spójny tematycznie kompleks wielu atrakcji i usług opartych na zasobach polskiej wsi.
 
4. Oferta szlaków kulinarnych na terenach wiejskich
Szlak kulinarny tworzony przez restauracje, lokale gastronomiczne i wytwórców żywności musi serwować dania oparte na przepisach zaczerpniętych z tradycji kulinarnej regionu. Powinny być one przygotowywane przy użyciu tradycyjnych urządzeń, tj. pieców, wędzarni, suszarni itp.
 
Zwycięzcy skorzystają z całego wachlarza działań promocyjnych. Wśród nich m.in. wyjątkowa szansa, by zaprezentować swoją praktykę w albumie, który ukaże się w nakładzie 10 tys. egzemplarzy czy odwiedziny profesjonalnych fotografów i blogerów turystycznych.  
 
Z atrakcyjnymi miejscami i usługami świadczonymi przez laureatów konkursu będzie się można zapoznać na stronach Polskiej Organizacji Turystycznej, w artykułach prasowych i mediach społecznościowych.
 
Zgłoszenia można składać do 3 sierpnia, a regulamin konkursu znajduje się na stronie https://nawsinajlepiej.polska.travel. Tam też umieszczono zgłoszenie konkursowe.
 
Kontakt: nawsinajlepiej@pot.gov.pl, tel.: +48 605 166 002, +48 602 510 538 lub +48 61 849 90 40.
Na Wsi Najlepiej!
HerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerb
Realizacja LM Internet
projekt graficzny Artilon