rotator 11
Koperta

Certyfikacja IT

Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej w kategorii 3 gwiazdek dla Centrum Informacji Turystycznej w Koninie odebrał dziś w Poznaniu Marek Zawidzki – Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej MARINA. 

Certyfikacja Informacji Turystycznej w Polsce została wprowadzona w 2010 roku i opiera się o 4 kategorie. W zależności od spełnianych kryteriów, jednostkom świadczącym usługi informacji turystycznej nadawane są 1, 2, 3 lub 4 gwiazdki. W procesie certyfikacji w Województwie Wielkopolskim wzięło udział szesnaście podmiotów. 
 
Aby uzyskać trzygwiazdkowy certyfikat, koniński punkt IT musiał wykazać się m.in. odpowiednią lokalizacją obiektu, dostępnością architektoniczną dla osób niepełnosprawnych, obsługą turysty min. 5 dni w tygodniu przez co najmniej 2 informatorów z wykształceniem kierunkowym lub kilkuletnim doświadczeniem w branży oraz znajomością języka obcego. Przyznany certyfikat obowiązuje na dwa najbliższe lata 2019-2020. 
 
Centrum Informacji Turystycznej w Koninie prowadzony jest od 2010 roku przez Lokalną Organizację Turystyczną MARINA. „To główna działalność Stowarzyszenia, które nie spoczywa na laurach i wciąż szuka możliwości dalszego rozwoju. Uruchomiliśmy właśnie nowy turystyczny portal, który dostępny jest na urządzeniach mobilnych i jednocześnie umożliwia samodzielne zaplanowanie pobytu w regionie. Pracownicy informacji turystycznej nieustannie podnoszą kwalifikacje a jednym ze źródeł finansowania działalności Stowarzyszenia są pozyskiwane środki zewnętrzne. Tak wszechstronny i świadomy rozwój Lokalnej Organizacji Turystycznej MARINA dobrze wróży konińskiej turystyce” – powiedział Marek Zawidzki Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej MARINA. 
 
Warto dodać, że w samym subregionie konińskim funkcjonują zaledwie dwa certyfikowane punkty informacji turystycznej: w Turku i Koninie.
Certyfikacja IT
Certyfikacja IT
HerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerb
Realizacja LM Internet
projekt graficzny Artilon