rotator 11
Koperta

Rozwijajmy się w turystyce biznesowej!

                                                                        Rozwijajmy się w turystyce biznesowej!

20 uczestników, 8 godzin szkolenia teoretycznego połączonego z warsztatami, 3 szkoleniowców. Tak w liczbach prezentował się zrealizowany 29 października 2019 r. projekt szkoleniowy „Podniesienie kwalifikacji kadr turystyki regionu konińskiego z zakresu turystyki biznesowej”.

Szkolenie odbyło się w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Wityng w Mikorzynie. 20 uczestników szkolenia spotkało się o godzinie 9:00 w Sali Bursztynowej by odkryć przed sobą możliwości rozwoju, jaką umożliwia turystyka biznesowa. Prowadzącymi szkolenie byli przedstawiciele Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, w której szeregach działa Poznań Convention Bureau. Pierwszą część szkolenia przedstawił Pan Jan Mazurczak (Prezes PLOT), następnie szkolił uczestników Pan Aleksander Rudawski i Pani Dominika Zielińska (specjaliści Poznań Convention Bureau).

Na wstępie omówione zostały zagadnienia podstawowe dotyczące turystyki biznesowej „co to jest turystyka biznesowa?”, „kim jest turysta biznesowy, czym on się różni od tradycyjnego?”. W dalszej części szkolenia zostały przedstawione narzędzia pozyskiwania konferencji. Uczestnicy poznali również odpowiedź na pytanie „jak aranżować współpracę pomiędzy firmami działającymi na rynku turystyki biznesowej?”. Podczas części warsztatowej uczestnicy szkolenia mieli za zadanie odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego Konin?”, które miało na celu wyodrębnić największe atuty regionu konińskiego, które mogłyby przyciągnąć potencjalnego turystę biznesowego. Podczas drugiego warsztatu w ramach ćwiczeń uczestnicy musieli pozyskać konferencję.

„Zauważamy potencjał regionu konińskiego by stworzyć w nim profesjonalną bazę dla turysty biznesowego. Ten typ turystyki  funkcjonuje u nas od lat w niektórych ośrodkach, lecz nie jest to jeszcze tak powszechna praktyka wśród przedsiębiorców. Organizując szkolenie mieliśmy na celu również zachęcić branżę turystyczną i samorządy do współpracy aby pozyskiwać klientów, którzy chcieliby zorganizować szkolenia, wyjazdy pracownicze czy motywacyjne w regionie konińskim.” – mówi Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej MARINA, Marek Zawidzki.

Szkolenie przebiegło w miłej atmosferze i zakończyło się wręczeniem certyfikatów uczestnikom.

Projekt współfinansowany jest przez:

Poprzednie Zdjęcie
Następne Zdjęcie
HerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerb
Realizacja LM Internet
projekt graficzny Artilon