rotator 11
Koperta

Questing w Koninie!

Questing w Koninie!

Rowerowy quest „Śladami Jana Długosza po Ziemi Konińskiej” jest już dostępny w biurze Centrum Informacji Turystycznej w Koninie.

Lokalna Organizacja Turystyczna MARINA realizuje projekt, który ma na celu stworzenie nowej formy promocji regionu konińskiego połączonej z aktywnością na rowerze. Rowerowy quest „Śladami Jana Długosza po Ziemi Konińskiej” przyczyni się do poszerzenia wiedzy wśród mieszkańców regionu na jego temat, ale co najważniejsze, pozwoli w przyjemny i aktywny sposób odkryć przed turystami walory turystyczno-krajoznawcze miasta Konina oraz powiatu konińskiego. Questing to forma aktywności turystycznej połączonej z edukacją i poznawaniem historii.

W efekcie realizacji projektu LOT MARINA wydała folder z grą terenową (quest), który każdy uczestnik będzie mógł otrzymać bezpłatnie w biurze Centrum Informacji Turystycznej w Koninie (Dworcowa 2) lub pobrać w wersji elektronicznej na urządzenie mobilne ze stron: www.turystyka.konin.pl/warto-zobaczyc/rowerowy-quest-sladami-jana-dlugosza-po-ziemi-koninskiej lub http://lotmarina.pl/media_file/file/8470_pl_4xdl_gra_dlugosza.pdf.

Aby wykonać quest należy pokonać trasę na rowerze, na której rozmieszczone są zagadki. Na każdego kto ukończy grę poprzez rozwiązanie ich wszystkich, czeka „skarb”. Tematem przewodnim jest historyczna postać Jana Długosza, który w swoich kronikach Królestwa Polskiego opisał Konin oraz sąsiednią gminę Kazimierz Biskupi i to jego tropem podążą złaknieni przygody uczestnicy. Tym samym LOT MARINA uchyla rąbka tajemnicy w jakich okolicach wiodła będzie trasa questa.

„Nasze dotychczasowe doświadczenia w pracy z turystami potwierdzają potrzebę wydania niniejszej publikacji i jej bezpłatnej dystrybucji w regionie konińskim. Trend questingu trwa w najlepsze, a najbardziej zapaleni questowicze szukają ich po całej Polsce. Chcemy tym samym przyciągnąć turystów z innych regionów i zaproponować aktywną formę zwiedzania Konina oraz powiatu konińskiego, a także pobudzić mieszkańców do aktywnego poznawania regionu, w którym mieszkają.” – powiedział Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej MARINA – Marek Zawidzki.

Już dziś Lokalna Organizacja Turystyczna  MARINA zaprasza miłośników przejażdżek rowerowych, rodziny z dziećmi, poszukujących questów w regionie i wszystkich zainteresowanych do odebrania swojego egzemplarza Rowerowego questu „Śladami Jana Długosza po Ziemi Konińskiej”.

Projekt współfinansowany przez

Rowerowy quest „Śladami Jana Długosza po Ziemi Konińskiej”
HerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerb
Realizacja LM Internet
projekt graficzny Artilon