rotator 11
Koperta

       
W Koninie 19 kwietnia 2013 roku zorganizowane zostały konferencje dotyczące „Promocji dobrych praktyk i know-how w zakresie gospodarstw agroturystycznych funkcjonujących  na terenie Wielkopolski”. Stanowią one jeden z modułów projektu „Agroturystyka metodą rozwoju przedsiębiorczości młodzieży z obszarów wiejskich” realizowanego przez konsorcjum firm Galicyjskie Centrum Edukacji, Ośrodek Szkolenia Kursowego i Ustawicznego oraz Galicyjską Fundację „Wsparcie, Integracja, Rozwój” z Krakowa.Projekt opracowany przez Ochotnicze Hufce Pracy – Wojewódzką Komendę w Poznaniu a współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej Programy Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 i zarządzany przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi cieszy się żywym zainteresowaniem młodzieży, do której jest adresowany.

Uczestnicy konferencji wysłuchali prezentacji projektu dokonanej przez Aleksandrę Bargieł z ramienia Wykonawcy, a następnie obejrzeli i wysłuchali prezentacji dotyczącej „Tradycji roli turystyki na obszarach wiejskich oraz tradycji gospodarstw o charakterze agroturystycznym w Wielkopolsce, przedstawionej przez Andrzeja Fajkowskiego, Prezesa Stowarzyszenia Agroturystycznego Wschodniej Wielkopolski oraz właściciela gospodarstwa agroturystycznego „Pod Lipami” w Stawisku. Przekazane informacje  posiadały zarówno ogólny i uniwersalny charakter, do wykorzystania przez każdego z młodych adeptów przedsiębiorczości o charakterze agroturystycznym, jak i  ukazywały doświadczenia wielu lat działalności prowadzonej przez Prelegenta. Młodzież zadawała pytania dotyczące praktycznej strony kontaktów z turystami, a Prezes Fajkowski podsumował wystąpienie konstatacją o konieczności  precyzyjnego  przygotowania merytorycznego planowanego przedsięwzięcia.
  
Kolejnym punktem konferencji, realizowanym po przerwie kawowej była prezentacja „Potencjału województwa wielkopolskiego” przedstawiona przez Adriana Rapeła reprezentującego Lokalną Organizację Turystyczną „Marina”. Rzeczowe i dynamiczne wystąpienie, ukazujące związki walorów otoczenia przyrodniczego, kulturowego i historycznego ze specyficzną ofertą poszczególnych gospodarstw agroturystycznych spotkało się z życzliwym odbiorem młodzieży z obszarów wiejskich uczestniczącej w konferencji. Dodatkowym walorem przekazanych informacji jest możliwość skonfrontowania ich z materiałem konferencyjnym, zawartym w teczkach, które wraz z innymi gadżetami otrzymali uczestnicy przed rozpoczęciem konferencji.
      
Oryginalnym Prelegentem okazał się Pan Rafał Michałowski, z Gospodarstwa Agroturystycznego „Pradolina” w Szczepile. W jego wystąpieniu akcentowano specyfikę i pomysł na konkretną ofertę gospodarstwa agroturystycznego – w przypadku „Pradoliny” to wszystkie atrakcje konne: jazda wierzchem, powożenie bryczką itp. Ubrany w skórzaną kurtkę i taki kapelusz prelegent obrazowo przedstawiał radość i trudności towarzyszące prowadzeniu gospodarstwa.

Gościem konferencji była Pani Olga Żaryn z firmy „Koncept” współpracująca z senatorem Ireneuszem Niewiarowskim, reprezentującym Wielkopolskę i środowiska wiejskie. Wystąpienie specjalistki od wizerunku oraz public ralations znakomicie konweniowało z tematyką poruszoną przez Przedmówcę.

Podsumowania zjawisk omówionych podczas wystąpień Prelegentów, Gospodarzy konferencji i zaproszonych Gości oraz odpowiedzi na pytania uczestników dokonała z ramienia Wykonawcy Aleksandra Bargieł.
 
Konferencję zamknęła  prowadząca   – Beata Arent, kierownik zajęć praktycznych w Zespole Szkół Budowlanych w Koninie, udzielającym gościnnie swojej siedziby dla Uczestników Konferencji i towarzyszącej wystawie fotograficznej pt. „Przyrodnicze walory Wielkopolski” ze zdjęciami autorstwa Jarosława Ramuckiego.

Spotkanie zostało uwiecznione przez media tj. Gazetę Sołecką, TV internetową i TV info oraz organizatorów.

Poprzednie Zdjęcie
Następne Zdjęcie

tekst: Galicyjskie Centrum Edukacji
zdjęcia: Zespół Szkół Budowlanych w Koninie

HerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerb
Realizacja LM Internet
projekt graficzny Artilon