rotator 11
Koperta

Skulsk w dniach 23-25 sierpnia 2013 roku gościł po raz kolejny najlepszych motorowodniaków świata. Zawody odbyły się na Jeziorze Skulska Wieś, w których brało udział 44 zawodników reprezentujących, aż 9 krajów: Włoch, Rosji, Niemiec, Węgier, Ukrainy, Estonii, Litwy, Łotwy oraz oczywiście Polski. W tym roku rywalizacja przebiegała w siedmiu klasach: Mistrzostwa Europy w klasie O175, Puchar Świata w klasie JT250, Finały Międzynarodowych Mistrzostw Polski w klasach T400/GT30, S550, T550 i Puchar Wójta w klasie F4S.

W piątek po raz pierwszy na Jeziorze Skulska Wieś odbyła się „Formuła Przyszłości”. Zawodnicy w wieku od ośmiu do trzynastu lat musieli pokonać wyznaczoną trasę omijając boje w jak najkrótszym czasie. Najlepiej poradził sobie 9 letni mieszkaniec Skulska – Filip Płociński, który trzy dni temu po raz pierwszy w życiu spróbował swoich sił w tej dyscyplinie sportu.

W Mistrzostwach Europy klasy O-175 złoty medal zdobył Rene Behncke. Zawodnik niemiecki po zaciętej walce pokonał naszego reprezentanta Szczecińskiego Klubu Motorowodnego LOK - Marcina Zielińskiego. Trzecie miejsce przypadło zawodnikowi z Węgier – Hencz Attila.

Puchar Świata w klasie młodzieżowej JT250 rozgrywany po raz pierwszy w Polsce zdominowali zawodnicy z Ukrainy, Rosji, Estonii, Litwy, Łotwy. Pierwsze miejsce zajęła reprezentantka Ukrainy – Anastazja Lysenko, drugie Artem Nikitin z Rosji, z kolei trzecie miejsce zajął Gregor Eevardi z Estonii. Najlepszy z polskich zawodników Grzegorz Stępniak zajął dopiero dziesiąta pozycję.

W Międzynarodowych Motorowodnych Mistrzostwach Polski sezonu 2013 w poszczególnych klasach zwyciężyli: