rotator 11
Koperta

Dni Rodziny w Kazimierzu Biskupim


Rodzina to siła. Choć często jest niedoceniana, stanowi wartość nadrzędną dla każdego człowieka - mówił Piotr Florek, Wojewoda Wielkopolski, podczas inauguracji XV Powiatowych Dni Rodziny.
 
Rodziny z powiatu konińskiego uczciły swoje święto 18 maja na stadionie w Kazimierzu Biskupim. Tegorocznej zabawie przyświecało hasło „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Festyn - służący promocji integracji międzypokoleniowej i idei rodzicielstwa zastępczego - wpisał się w tym roku w jubileuszowe obchody Międzynarodowego Dnia Rodzin, nad którymi honorowy patronat objął Prezydent Bronisław Komorowski wraz z Małżonką.
 
- To wyjątkowe święto w powiecie organizowane z myślą o rodzinach i ich znaczeniu  oraz prestiżu w społeczeństwie – powiedziała Starosta Koniński, Małgorzata Waszak, witając uczestników pikniku. - Spotykając się dziś w Kazimierzu Biskupim skupiamy naszą uwagę na tym, co najważniejsze - umacnianiu więzi rodzinnych oraz tradycji rodziny wielopokoleniowej.

Stadion w Kazimierzu Biskupim  zgromadził w niedzielne popołudnie mieszkańców powiatu o całym przekroju wiekowym. W radosnej atmosferze integrowali się wspólnie seniorzy, rodziny wielodzietne i zastępcze. Turnieje rodzinne i konkursy sprawnościowe wciągnęły w wir zabawy rzesze dzieci i dorosłych. Wyjątkowym zainteresowaniem cieszył się także minii plac zabaw, dmuchane zamki i karuzele oraz symulator zderzeń w miasteczku ruchu drogowego. Uczestnikom festynu czas umilały występy znanych zespołów muzycznych,  grup wokalnych i tanecznych.
 
XV Powiatowe Dni Rodziny, które wpisały się w jubileuszowe obchody Międzynarodowego Dnia Rodzin, stały się też okazją do uczczenia 25 rocznicy pierwszych demokratycznych wyborów w Polsce. Do zainicjowanej przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego akcji sadzenia „dębów wolności” włączyli się wojewoda wielkopolski, starosta koniński i wójt gminy Kazimierz Biskupi, którzy w celu upamiętnienia historycznych wyborów 4 czerwca 1989 r. dokonali symbolicznego wsadzenia drzewek w miejscowym parku.

Źródło: www.powiat.konin.pl

Poprzednie Zdjęcie
Następne Zdjęcie

Zdjęcia: LOT „Marina”

HerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerb
Realizacja LM Internet
projekt graficzny Artilon