rotator 11
Koperta

LOT w Lądzie nad Wartą

Targi, odpusty  i jarmarki były tematem przewodnim X edycji Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą.

Tradycyjnie przy zrekonstruowanym grodzie wczesnośredniowiecznym oraz w lądzkim klasztorze odbywały się prezentacje dotyczące dawnego rzemiosła, pokazy uzbrojenia i walk, inscenizacje historyczne, sceny z życia codziennego dawnych Słowian oraz zajęcia edukacyjne dla dzieci. W atmosferze średniowiecznego zgiełku, nawoływania przekupniów, odgłosów sprzedawanych zwierząt, dźwięków muzyki kupców, dostojnych dam i szlachetnych rycerzy odwiedzający festiwal mogli choć na chwilę poczuć klimat tamtych widowisk z przeszłości.
 
Wśród aktywnych widzów festiwalu nie mogło zabraknąć również Lokalnej Organizacji Turystycznej „Marina”, która (w pierwszy dzień wydarzenia, 31 maja br.) w namiocie konińskiego Centrum Informacji Turystycznej udzielała informacji o najważniejszych imprezach sportowych i turystycznych w regionie, oraz jego atrakcjach i historii.

Zapraszamy do relacji zdjęciowej wydarzenia.
Poprzednie Zdjęcie
Następne Zdjęcie

Zdjęcia: LOT „Marina”

HerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerb
Realizacja LM Internet
projekt graficzny Artilon