rotator 11
Koperta

15. Wielkie Ruszenie Gmin Powiatu Konińskiego


Podczas jubileuszowego Ruszenia Gmin Powiatu Konińskiego swój dorobek zaprezentowało 13 gmin z powiatu konińskiego.
 
Na uczestników pikniku czekały atrakcje kulturalne i kulinarne. W rywalizacji kulinarnej – na najsmaczniejszą potrawę z ziemniaka – zwyciężyły ex aequo Koło Gospodyń Wiejskich z Goplany (gmina Skulsk) za zupę kartoflaną oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Władzimirowa (gmina Kazimierz Biskupi) za pyrczok. II miejsce zajęło Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich gminy Stare Miasto, a III – Koło Gospodyń Wiejskich z Marianowa (gmina Ślesin).
 
Po raz pierwszy podczas Wielkiego Ruszenia odbył się konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański, w którym I miejsce zajęło Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich gminy Stare Miasto. Na kolejnych miejscach ulokowały się Koło Gospodyń Wiejskich z Buszkowo-Parcele (gmina Skulsk) oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Ostrowąża (gmina Ślesin).
 
Nie zapomniano również o najmłodszych uczestnikach festynu, dla których przygotowano specjalną strefę zabaw.
 
Na skulskiej scenie dominowało słowo, muzyka i śpiew. Swój artystyczny dorobek prezentowały gminy powiatu konińskiego, a także zespół Folk Street, który łączy trendy muzyki folk z elementami muzyki celtyckiej. Specjalną niespodzianką dla uczestników imprezy była prezentacja sztuk walki MMA przygotowana przez reprezentantów Konińskiego Klubu Sztuk Walki – K1.  Zwieńczeniem XV Wielkiego Ruszenia Gmin Powiatu Konińskiego był występ zespołu Złota ABBA prezentującego największe przeboje ABBY oraz niezwykły pokaz teatru ognia LASCAR.

Wielkie Ruszenie zakończyła dyskoteka poprowadzona przez Mistrza Polski Pioniera DJ Championship 2013 – DJ Rafmixa.

Źródło: www.powiat.konin.pl

Zdjęcia: LOT „Marina”

HerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerb
Realizacja LM Internet
projekt graficzny Artilon