rotator 11
Koperta

Kolarski Kleczew


W sportowe emocje obfitowała pierwsza w tym roku odsłona Radia w Podróży, czyli cyklu realizowanego przez Lokalną Organizację Turystyczną „Marina” we współpracy z Radiem Konin oraz gminami powiatu konińskiego. Tym razem spotkaliśmy się w Kleczewie, gdzie przez dwa dni rowerzyści z całej Wielkopolski przelewali pot podczas zawodów kolarstwa górskiego.

Park Rekreacji i Aktywności Fizycznej, na mapie turystycznej powiatu konińskiego obecny niewiele ponad rok, okazał się doskonałym miejscem na realizację zawodów tego typu. Ukształtowanie terenu, obfitujące w liczne wzniesienia, ostre spady i podjazdy, okazało się wyzwaniem nawet dla najbardziej doświadczonych rowerzystów. Jednocześnie pętla, po której ścigali się kolarze, została poprowadzona tak, że długo można było śledzić wyścig i obserwować, jak na trasie radzą sobie zawodnicy. Dzielnych zawodników dopingowali nie tylko przyjaciele i rodziny, ale również tłumnie zebrani na kleczewskiej plaży turyści, którzy w ten upalny (35 stopni!) dzień szukali ochłody w przejrzystej wodzie. W niedzielę Kleczew był niekwestionowaną stolicą wielkopolskiego kolarstwa!

W rywalizacji pań najlepsza okazała się Zuzanna Madaj z Murowanej Gośliny. Zmagania mężczyzn zdominował Michał Górniak, z kolei w grupie mastersów najlepszy był Radosław Lonka z Wrześni.

Pełną relację z wydarzenia można znaleźć również na stronie Radia Konin.

Poprzednie Zdjęcie
Następne Zdjęcie

Zdjęcia: LOT „Marina”

HerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerb
Realizacja LM Internet
projekt graficzny Artilon