rotator 11
Koperta

Nowe widoki w Sławsku


Spragnionym ciszy, bliskości natury, spokoju polecamy wizytę w Sławsku. Rękami mieszkańców zbudowane zostało brukowane podejście pod mieszczący się na wale przeciwpowodziowym punkt widokowy, z którego można podziwiać kilkukilometrową panoramę doliny Warty.

Uroczyste otwarcie punktu widokowego na dolinę rzeki Warty odbyło się 12 sierpnia. Zwieńczyło ono kilkumiesięczną pracę mieszkańców Sławska, którzy przez kilka kolejnych weekendów mozolnie układali granitowy podjazd pod wał. Cenny surowiec, pozostałość po modernizacji biegnącej przez Sławsk drogi powiatowej, nieodpłatnie przekazało Gminie Rzgów Starostwo Powiatowe w Koninie. Punkt został więc ustanowiony i stworzony niemal za darmo, chociaż wkład pracy mieszkańców jest nieoceniony.

Punkt usytuowany jest na wale przeciwpowodziowym na zboczu doliny Warty i oferuje piękny widok na zmienną panoramę okolicy. Liczymy, że w przyszłości będziemy tu gościć plenery malarskie i fotograficzne - mówił gospodarz gminy, wójt Andrzej Grzeszczak. A już dziś punkt jest świetnym miejscem na postój w trakcie rowerowej wycieczki, a także prawdziwym skarbem dla miłośników przyrody, ornitologów czy fotografów-amatorów. Prognozujemy, że to miejsce niebawem stanie się ulubionym plenerem do sesji ślubnych dla par ze Rzgowa i nie tylko!

To nie koniec prac przy punkcie widokowym w Sławsku. Niebawem, również rękami mieszkańców, ułożone zostaną granitowe schodki prowadzące na wał. W niedalekiej przyszłości pojawią się też ławki, z których spokojnie będzie można podziwiać urokliwe otoczenie.

Poprzednie Zdjęcie
Następne Zdjęcie


Zdjęcia: LOT „Marina”

HerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerb
Realizacja LM Internet
projekt graficzny Artilon