rotator 11
Koperta

Jarmarkowo i deszczowo


Pogoda zrobiła wszystko, żeby pokrzyżować plany Organizatorom VII Jarmarku Św. Bartłomieja w Koninie. Rekordowo niska, jak na sierpień, temperatura, deszcz, wiatr, a nawet grad - wszystko to nie przeszkodziło jednak koninianom i turystom w odwiedzeniu w niedzielę, 24 sierpnia, Placu Wolności. A było warto! Stragany z antykami, książkowe białe kruki, kolekcje znaczków i monet czy stoiska z rękodziełem - wszystko to szczelnie wypełniło koniński rynek. Osobne, honorowe miejsce, zajmowały organizacje non-profit, które w tym właśnie dniu rozpoczęły świętowanie Tygodnia Organizacji Pozarządowych.

Dodatkową atrakcją Jarmarku była, już po raz kolejny, zorganizowana przez koniński oddział Polskiego Towarystwa Turystyczno-Krajoznawczego, jarmarkowa gra rodzinna. Partnerem PTTK i współorganizatorem gry było miasto Konin oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Marina”, na której stoisku wydawane były karty startowe. Na szczególną pochwałę zasługują rodziny i zespoły uczestniczące w grze - a było ich aż 18! - których do udziału w naszej zabawie nie zniechęciła nawet pogarszająca się z godziny na godzinę pogoda. Wszystkie zespoły otrzymały upominki od sponsorów, specjalne nagrody trafiły również do dzieci.

Chociaż tradycją Jarmarku zawsze była słoneczna i piękna pogoda, tegoroczna edycja imprezy pokazała, że wyższość nad aurą ma pogoda ducha. Tej koninianom w tę pochmurną niedzielę na pewno nie zabrakło!

Poprzednie Zdjęcie
Następne Zdjęcie


Zdjęcia: LOT „Marina”

HerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerb
Realizacja LM Internet
projekt graficzny Artilon