rotator 11
Koperta

Uczniowie z CKU na targach TOUR SALON!


W piatek (17 lutego) uczniowie klasy turystycznej III T z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie  pod opieką nauczycieli: Marty Juszczak-Piguły, Agnieszki Michalskiej oraz Waldemara Szymczaka wyruszyli do stolicy Wielkopolski w celu udziału w Targach Turystycznych i zrealizowania zadań edukacyjnych w ramach kształcenia w zawodzie technik obsługi turystycznej.

XXVIII Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON w Poznaniu to bardzo inspirujące wydarzenie dla wszystkich miłośników podróży. Atrakcje mogą znaleźć tutaj miłośnicy dalekich wojaży, ale przede wszystkim wszyscy, którzy chcą odkrywać Polskę. Wizyta na targach TOUR SALON była okazją do zapoznania się z najlepszymi ofertami wyjazdów, gotowymi katalogami, czy też nowymi produktami turystycznymi tuż przed nowym sezonem wiosenno-letnim: długich weekendów, wycieczek szkolnych, na majówkę czy też upragnione wakacje – lato 2017.

Nasz region – pod egidą Miasta Konina i Starostwa Powiatowego – był reprezentowany na stoisku w ramach Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej. Spotkaliśmy tam starych znajomych, m.in. Andrzeja Łąckiego (Prezesa Oddziału PTTK w Koninie i jednocześnie z-cę kierownika Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki UM w Koninie) oraz Marikę Leśniewicz (pracownika Centrum Informacji Turystycznej w Koninie). Spotkanie było okazją do wymiany informacji i dyskusji na temat kondycji oraz przyszłości turystyki w naszym regionie.  

Podczas pobytu na Targach spotkaliśmy też prof. Beatę Plutę, Dziekana Wydziału Turystyki i Rekreacji AWF w Poznaniu. Zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami, nauczyciele naszej szkoły (Waldemar Szymczak i Agnieszka Michalska), podjęli  wstępne rozmowy na temat współpracy pomiędzy Wydziałem Turystyki i Rekreacji AWF w Poznaniu, a Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie. Obie strony zadeklarowały chęć podjęcia wspólnych działań na rzecz rozwoju edukacji młodzieży w zakresie turystyki. Ponadto Pani Dziekan wyraziła też wolę objęcia patronatem przez Uczelnię kształcenia na kierunku technik obsługi turystycznej w ZS CKU w Koninie.      

Na targach nie zabrakło różnorodnych imprez towarzyszących, konkursów dla zwiedzających z atrakcyjnymi nagrodami – gadżetami, voucherami na noclegi, wizytami w aquaparku, czy innych, ciekawych turystycznie miejscach. Podczas TOUR SALONU, jak co roku, były spotkania z podróżnikami, którzy uświetnili wydarzenie swoimi barwnymi opowieściami. Wśród nich byli m.in.: Anna Rutkowska, Anna Majchrzak i Paweł Szymański, Filip Faliński i Tomasz Jakimiuk.

W poznańskich halach targowych w wyobraźni już rozpoczęliśmy swoją wymarzoną podróż! Poczuliśmy prawdziwy powiew lata w środku zimy!

Źródło: www.zscku.konin.pl

Poprzednie Zdjęcie
Następne Zdjęcie
HerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerb
Realizacja LM Internet
projekt graficzny Artilon