rotator 11
Koperta

"Po kwiatek dla Ewy"


"Sto lat" dla Kazimierza i tort dla pań uświetniły spacerek PTTK Konin "Po Kwiatek dla Ewy" w sobotę 4 marca 2017 r. Nauczyciele z Zespołu Szkół Plastycznych w Kole z siedzibą w Kościelcu przybliżyli zwiedzającym fascynującą historię Kościelca, majoratu von Kreutzów o powierzchni 5957 mórg i pałacu, wybudowanego w latach 1887-1889. Rodzinny grobowiec von Kreutzów na cmentarzu i budowle romantyczne w parku nad rzeczką Kiełbaską były kolejnymi pamiątkami po niezwykłej rodzinie rodem z Łużyc. 160 piechurów i 20 rowerzystów głównie z Konina, a także z Kłodawy, Goliny, Sławska, Wyszyny i Słupcy skorzystało z gościny w internacie ZSRCKU w Kościelcu.

Najstarszym piechurem był pan Jan Kujawa z Konina (94). Najliczniejszą drużyną była reprezentacja Zespołu Szkół ze Sławska pod opieką pań Małgorzaty Jankowskiej i Ewy Lewandowskiej. Dzieciaki ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Koninie pod opieką pani Ewy Woźniak zdobyły zamek w Kole. Cenne doświadczenia zebrały uczennice klasy turystycznej ZS CKU w Koninie. Dogodny dojazd zapewniła linia „Spacer” MZK w Koninie, obsługiwana profesjonalnie przez doświadczonego kierowcę Jana Grzeszczaka. Na drugi etap z Nowego Brzeźna do Konina poszło 8 osób. Rajd odbył się dzięki wsparciu Miasta Konina.

Źródło: Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Koninie

Poprzednie Zdjęcie
Następne Zdjęcie
HerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerb
Realizacja LM Internet
projekt graficzny Artilon